Współpraca z firmą MCS - Machining and Casting Systems

Opis realizacji

W 2012 roku GT85 Polska nawiązała współpracę z firmą MCS Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Profil produkcji firmy MCS obejmuje: obróbkę mechaniczną odlewów wykonanych z aluminium, żeliwa szarego i sferoidalnego oraz odkuwek. Produkowane przez MCS elementy są montowane w wielu różnych markach samochodów jak: Skoda, Fiat, VW, Audi, Porsche, Mercedes, BMW i innych. 

Dzięki dużemu doświadczeniu w dziedzinie mycia przemysłowego oraz systemów transportu technologicznego GT85 Polska została zaproszona do współpracy w przygotowaniu linii produkcyjnej dla elementu silnika GM uruchamianego w firmie MCS wraz dla Nemak Polska z Bielska – Białej. Uruchomienie obróbki kadłuba dolnego „Bedplate” wiązało się z zaprojektowaniem i dostawą urządzenia do gratowania, myjni przemysłowej oraz zrobotyzowanego automatycznego systemu transportowego obsługującego cały proces technologiczny od obróbki CNC przez gratowanie, mycie i suszenie a na badaniu szczelności obrobionego odlewu kończąc.

Współpraca pomiędzy GT85 Polska i MCS od początku układała się na wysokim poziomie. Z uwagi na duże wymagania klienta końcowego GM, dotyczące jakości obrabianego detalu jak i terminu uruchomienia całej instalacji, projekt firmy GT85 Polska musiał odznaczać się niezawodnością, a jednocześnie, ze względu na złożoność procesu, musiał być nowatorski. Świeże, całkowicie odmienne podejście do procesu mycia, oparte na wykorzystaniu robota przemysłowego jako zintegrowanego manipulatora pozwoliło na oszczędności czasu i miejsca przeznaczonego na instalację jak również wydatnie wpłynęło na czas trwania procesu i osiągniecie wysokiej jakości mycia. 

Zobacz też

Współpraca z SANDEN Manufacturing Poland

Firma GT85 Polska dostarczyła firmie SANDEN Manufacturing Poland dedykowane rozwiązania w zakresie technologii mycia jak i systemów pomiarowych oraz automatyzacji z użyciem robotów przemysłowych.

czytaj całość

Stanowisko zrobotyzowane w branży automotive

Aplikacja stworzona została przez firmę GT85 Polska dla klienta końcowego z branży motoryzacyjnej, będącego dostawcą Tier 2 w łańcuchu dostaw, produkującego elementy podwozia.

czytaj całość

Współpraca z Lubelską Wytwórnią Dźwigów Osobowych Lift Service S.A.

Dla Lubelskiej Wytwórni Dźwigów Osobowych Lift Service S.A. zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy urządzenie do mycia i fosforanowania w roztworach wodnych wyrobów wykonanych z metalu.

czytaj całość