GT85 sponsorem młodych talentów z Kraśnika 16 Dec 2015

W dniu 16 Grudnia 2015 na terenie hali produkcyjnej GT85 Polska gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku, którzy na wiosnę 2016 roku wystartują w międzynarodowym konkursie FIRST Robotics Competition.

Podczas wizyty w siedzibie GT85 drużyna FRC miała okazję dowiedzieć się więcej na temat działalności firmy,  wykorzystywanych w firmie robotów oraz zwiedzić halę produkcyjną. Pracownicy GT85 Polska zaprezentowali uczniom park maszynowy, omówili zasady działania i programowania robotów, jak również pokazali przykładowe zastosowania robotów w przemyśle. Wizyta w GT85 Polska miała na celu wzbogacenie wiedzy i pokazanie kraśnickim uczniom rozwiązań, które z pewnością przydadzą się, gdy sami będą tworzyć własnego robota.

Spotkanie z pracującymi w GT85 Polska specjalistami nie jest jedyną formą wsparcia, jakie zaoferowała firma. Prezes Zarządu Zbigniew Kurant przekazał także drużynie voucher sponsorski. Ponadto, GT85 Polska oferuje swoje wsparcie w procesie konstrukcji robota np. poprzez wyprodukowanie dla drużyny nietypowych części, które niewątpliwie okażą się potrzebne w trakcie prac nad maszyną.  Na uczniów czekały również niespodzianki w postaci koszulek i zestawów upominkowych GT85.

Drużyna o nadanym numerze FRC 5883 złożona przede jest przede wszystkim z uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku i jest pierwszą drużyną z Europy Środkowej, która wystartuje w zawodach. Międzynarodowe eliminacje konkursu, zaplanowane są na kwiecień przyszłego roku w Kanadzie.

Zespół projektowy to 27 uczniów wspomaganych przez skład mentorski - Panów Dariusza Głuchowskiego i Grzegorza Michałowskiego. Na eliminacje konkursu pojedzie tylko 12 osób co dodatkowo umacnia rywalizację w zespole. 9 stycznia 2016, podobnie jak inne zespoły z całego świata, uczniowie zaangażowani w projekt dowiedzą się, jakie zadania ich robot będzie musiał wykonać. Od tego momentu będą mieli 6 tygodni na jego budowę by był im w stanie podołać.

W pierwszych zawodach FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) Robotics Competition w 1992 roku wystartowało 28 drużyn, a zawody odbywały się na sali gimnastycznej jednej ze szkół w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych. Dziś mistrzostwa FIRST to przedsięwzięcie angażujące 400,000 młodych ludzi z całego świata, a finał rozgrywany jest na stadionie Edward Jones Dome w St. Louis, Missouri, gdzie na co dzień swoje mecze w lidze NFL rozgrywa zespół St. Louis Rams.

Zobacz też

GT85 laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublina w kategorii INNOWACYJNOŚĆ na rok 2015.

czytaj całość

EVT GmbH zostało oficjalnym dystrybutorem urządzeń TARRA na rynku niemieckim

czytaj całość

Drugi rok z rzędu nasze stoisko targowe pośród najlepszych.

czytaj całość